KajTeroz zrobi przerwę

28.11.2018

Niemal 6000 przejazdów w niespełna dwa miesiące – to bilans pierwszego, niepełnego sezonu KajTeroza, czyli Chorzowskiego Roweru Miejskiego. Będzie można z niego korzystać do piątku, potem rozpocznie się zimowa przerwa. Rowery powrócą pierwszego dnia wiosny. Będzie ich zdecydowanie więcej!

KajTeroz wystartował 11 października. W tym sezonie dostępnych było 150 rowerów, które można było wypożyczać na 15 stacjach. Od pierwszych dni system cieszył się wielką popularnością. Rowery wypożyczono w niemal 6000 razy! W systemie zarejestrowało się ponad 2,2 tysiące użytkowników, korzystało z niego również wiele osób zarejestrowanych w innych systemach Nextbike.

Z rowerów można korzystać do piątku, potem trafią one do magazynu. Na ulice wyjadą w pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca. Już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli uruchomić pełną wersję systemu” – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Od marca system zyska nową, o wiele większą skalę – dostępnych będzie 46 stacji i 460 rowerów, w tym tandemy, rowery familijne typu cargo, rowery z fotelikami dziecięcymi i rowerki dziecięce.

Widać wyraźnie, że uruchomienie KajTeroza było strzałem w dziesiątkę. W przyszłym roku system będzie trzykrotnie większy i o wiele bardziej wszechstronny. Więcej typów rowerów to więcej zastosowań, już nie tylko transportowych, ale również rekreacyjnych i towarzyskich” – zapowiada Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Najpopularniejsze stacje KajTeroza:

  1. Chorzowskie Centrum Kultury
  2. Park Śląski – Pelikany
  3. Park Róż

Najpopularniejsze trasy Kajteroza:

  1. Batory Pętla do Batory Dworzec PKP
  2. Chorzowskie Centrum Kultury do Park Róż
  3. Chorzowskie Centrum Kultury do Plac Powstańców Śląskich

Średni czas wypożyczenia jednego roweru w tym roku wynosił 28 minut i 42 sekundy.