KajTeroz? Na rower!

10.10.2018

Tylko godziny zostały do uruchomienia Chorzowskiego Roweru Miejskiego. KajTeroz, bo taką będzie miał nazwę, ruszy już jutro. Pierwszego dnia, we czwartek, bezpłatna będzie pierwsza godzina wypożyczenia! Na początek dostępnych będzie 150 rowerów i 15 stacji.

W Chorzowie poważnie traktujemy kwestię ochrony środowiska i zrównoważonego transportu, dlatego oddajemy mieszkańcom system rowerowy, który będzie największym w regionie. Duża liczba rowerów i przemyślane rozmieszczenie stacji pozwoli na to, aby chorzowianie dzięki KajTeroz zaczęli dojeżdżać do pracy, szkoły czy na zakupy” – tłumaczy Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

To pierwszy etap większego projektu. Od 21 marca w Chorzowie dostępnych będzie w sumie 460 rowerów, w tym rowery familijne, rowery z fotelikami dziecięcymi, tandemy, rowerki dziecięce i standardowe, a  mieszkańcy będą mogli skorzystać z 46 stacji. W pierwszym etapie, który zostanie uruchomiony jutro, dostępnych będzie 15 stacji: Batory Pętla, Batory Dworzec PKP, MORiS, Park Róż, Gwarecka, Chorzowskie Centrum Kultury, Plac Powstańców Śląskich, Plac Adama Mickiewicza, Park Śląski – Elka, Stadion Śląski – Al. Karolinki, Park Śląski – Pelikany, Park Śląski ZOO, Węzłowiec, Plac Św. Jana i Maciejkowice.

Systemy rowerowe Nextbike znane są mieszkańcom Chorzowa z innych śląskich miast. Startujemy już z zasobem 1500 mieszkańców Chorzowa zarejestrowanych w naszych systemach w innych miastach. Teraz będą oni mogli wypożyczyć rowery w rodzinnym Chorzowie. Nowych użytkowników zapraszamy do rejestracji w systemie i wypożyczania rowerów” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Rejestracji można dokonać na stronie KajTeroz.pl, poprzez aplikację mobilną KajTeroz lub korzystając z terminalu stacji rowerowej. Należy też wpłacić minimum 10 złotych, z których pobierane będą ewentualne opłaty. Aby wypożyczyć rower wystarczy na terminalu wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru. Można też skorzystać z aplikacji KajTeroz na telefony komórkowe. Logujemy się w niej raz, potem wystarczy zeskanować kod QR, który jest w tylnej części roweru.

Tylko jutro, we czwartek, 11 października, z okazji inauguracji systemu, bezpłatna będzie pierwsza godzina wypożyczenia! Od piątku bezpłatne będzie pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia. Pierwsza godzina wypożyczenia kosztować będzie złotówkę, druga 2 zł, trzecia 3 zł, a czwarta i każda kolejna po 4 zł.

Tegoroczny sezon KajTeroz potrwa do 30 listopada. W przyszłym roku z rowerów będzie można korzystać już od 21 marca. Do dyspozycji będzie 46 stacji i 460 rowerów.