2 tygodnie do uruchomienia Chorzowskiego Roweru Miejskiego

26.09.2018

Za dwa tygodnie mieszkańcy Chorzowa będą mogli wypożyczyć rowery miejskie. W pierwszym etapie dostępnych będzie 15 stacji wypożyczeń i 150 rowerów. Docelowo, od 21 marca, będzie można korzystać z 460 rowerów.

„W Chorzowie często korzystamy ze śląskiej godki przy nazywaniu miejskich akcji i wydarzeń. Myślę, że to idealna promocja naszego języka, dlatego i systemowi rowerów miejskich nadaliśmy śląską nazwę: KajTeroz. Mam nadzieję, że pomysł się spodoba, a od 11 października właśnie to pytanie: „kaj teroz?” (czyli „gdzie teraz?”) chorzowscy rowerzyści będą zadawać coraz częściej” – tłumaczy Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Z Chorzowskiego Roweru Miejskiego będzie można korzystać na podobnych zasadach, co z innych systemów Nextbike na Śląsku. Bezpłatne będzie pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia. Rowery wypożyczymy korzystając z terminala na stacji lub dedykowanej aplikacji KajTeroz na telefony komórkowe.

„Cieszę się, że Chorzów dołącza do rodziny Nextbike. Chorzowski Rower Miejski już w tej początkowej, jesiennej fazie będzie dużym, w pełni funkcjonalnym systemem rowerowym. Od wiosny, kiedy dostępnych będzie 460 rowerów, w tym rowery familijne, tandemy, rowery dziecięce i standardowe z fotelikami dziecięcymi, będzie jednym z najbardziej wszechstronnych systemów rowerowych w Polsce. Jestem pewien, że chorzowskie rowery szybko zdobędą wiernych użytkowników” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Z Chorzowskiego Roweru Miejskiego będzie mógł skorzystać każdy zarejestrowany użytkownik. Rejestracji można dokonać poprzez stronę internetową, aplikację mobilną lub terminal. Co ważne, w Chorzowie będzie można też wypożyczyć rower korzystając z konta Nextbike założonego w innym systemie, np. w Katowicach. Takie konto ma już 1500 mieszkańców Chorzowa.